Dietetyk kliniczny Opole – Dominika Matuszek

Jestem założycielem Poradni Dietetycznej Odnowa. Dietetyką zainteresowałam się na początku 2012 roku, kiedy z powodów zdrowotnych i niechęci do dalszej kuracji farmakologicznej wybrałam się do dietetyka. Rezultaty przyszły zaskakująco szybko, już po kilku spotkaniach zmniejszyłam ilość przyjmowanych leków a następnie zupełnie z nich zrezygnowałam. Dodatkowo straciłam kilka kilogramów. Obecnie cieszę się smukłą sylwetką i zdrowiem.

„Kiedy zrozumiałam jak wiele można uzyskać i zmienić wprowadzając zasady zdrowego odżywania, pamiętając o aktywności fizycznej postanowiłam, że warto aby inni także, to zrozumieli i zarazili się pozytywnym spojrzeniem na jedzenie.”

To był moment przełomowy. Moje doświadczenie skłoniło mnie do własnej pracy nad poszerzaniem wiedzy z zakresu dietetyki oraz zdobyciem odpowiednich kwalifikacji. W 2012 roku zdałam egzamin państwowy i zostałam dietetykiem. W czerwcu 2017 roku, po trzech latach studiów I-go stopnia, uzyskałam tytuł zawodowy dietetyka klinicznego.

Rozpoczęłam wprowadzanie zmian we własnym domu i wśród najbliższych, w tym przypadku, także uzyskałam niesamowite rezultaty. Efekty mojej pracy szybko zostały zauważone przez szersze grono. Rozpoczęłam pracę z wieloma osobami cierpiącymi z powodu różnych chorób cywilizacyjnych jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie itd. Chcąc im pomóc sama sobie pomagałam, poprzez zdobywanie cennego doświadczenia.

„Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej osoby i problemu z jakim do mnie przychodzi.”

Rozpoczęcie pracy z pacjentem poprzedzone jest długą rozmową podczas, której uzyskuje informacje na temat zasad odżywania, problemów zdrowotnych i nie tylko. Następnie proponuję zakres dalszej współpracy, indywidualny plan żywieniowy dobierając formę aktywności fizycznej. W celu monitorowania postępów, problemów i ewentualnego korygowania diety konieczne są systematyczne spotkania.

Od 2007 roku pracuję jako nauczyciel akademicki na Politechnice Opolskiej. Prowadząc zajęcia ze studentami, także z dietetyki, zdobyłam cenne doświadczenia w pracy z drugim człowiekiem. Umiejętności te są moim atutem w pracy z pacjentem.

DYPLOMY