Psychodietetyk, specjalista ds. żywienia Opole – Lidia Rodowicz

_DSC9942Jestem absolwentką Akademii Rolniczej w Poznaniu na kierunku Biotechnologia. Posiadam doświadczenie zawodowe w pracy w laboratoriach, w zakładach produkujących żywność dla dorosłych, niemowląt i małych dzieci. Studiowałam i pracowałam we Francji zdobywając bardzo ważne dla mnie doświadczenie w zakresie pracy badawczej obejmującej temat biochemii lipidów oraz w pracy w laboratorium kontroli jakości żywności.

Interesuje mnie psychologia. Chcąc połączyć wykształcenie i pasję ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz zdobyłam dodatkowe kwalifikacje coacha. W ten sposób rozpoczęłam cudowną podróż, która pozwala mi spełniać się w pracy zawodowej.

Nieustannie uzupełniam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu oraz innych wydarzeniach, kursach, konferencjach, wykładach, które pomagają poszerzyć moje umiejętności. Zdobywam wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania, które stają się coraz trudniejsze do rozpoznania dla nas i dla otoczenia.

Pracuję indywidualnie w gabinecie oraz grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się.

Jestem mamą Emilki i Antosia. Na co dzień weryfikuję w domu wiele porad, trendów zarówno w zakresie odżywiania rodziny jak i przeróżnych zachowań czy konfliktów. Fascynują mnie relacje rodzinne i rozwój dziecka.

Ja też odchudzałam się we współpracy z dietetykiem. Wiem jak to jest przytyć jako nastolatka, jak to jest mieć nadwagę po ciąży, jak trudno z dwójką maluszków znaleźć motywację do zrzucenia wagi. Przeszłam trudny proces akceptacji swojego ciała, które zmieniło się po urodzeniu dzieci.

Uzyskałam kwalifikacje coacha. Jestem obecnie w procesie akredytacji i uzyskania kwalifikacji VCC (Vocational Competence Certyficate). Pracuję pod opieką superwizora – coacha ACC ICF.

Pomagam w zakresie:

W mojej pracy wykorzystuję najnowsze narzędzia pracy coacha oraz wiedzę z zakresu psychodietetyki. Jeśli jesteś osobą, która ma problem z mówieniem o sobie zaproponuję rozwiązania, które będą wsparciem w szukaniu Twojej drogi do samego siebie. Narzędzia te są szczególnie przydatne w pracy z nastolatkami. Będziesz miał możliwość pracy z kartami dialogowymi, z obrazami, z formularzami pytań, które będziesz mógł zabrać ze sobą i komfortowym otoczeniu i czasie poszukasz ważnych dla Ciebie odpowiedzi. Ja będę wsparciem i kierunkowskazem w pracy nad wybranym przez Ciebie celem.

DYPLOMY