Warsztaty

DIETA – MODA CZY NIEBEZPIECZEŃSTWO?…

Warsztaty rozwojowe dla młodzieży szkolnej (szósta klasa podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia)


W czasie spotkania z młodzieżą poruszymy następujące tematy:

Czy dieta to moda? Symbol naszych czasów? Co to znaczy być na diecie?
A może jesteśmy u progu nowego etapu: leczenia żywieniem? Gdzie jest pułapka i dlaczego dieta może skończyć się anoreksją? Jako mama i coach poszukam z Wami odpowiedzi na to pytanie. Będziemy rozmawiać i wymieniać doświadczenia. Poszukamy metod radzenia sobie z kultem bycia na diecie. Zastanowimy się, gdzie jest „złoty środek” i co zrobić żeby fajnie wyglądać i dobrze się czuć.

GRUBASEK – KIEDY ZACZYNA SIĘ PROBLEM?…

Warsztaty dla rodziców dzieci żłobkowych, przedszkolnych i szkolnych (szkoła podstawowa)


W czasie spotkania z rodzicami poruszymy następujące tematy:

W czasie warsztatów porozmawiamy o codzienności rodziców dzieci, którzy stanęli przed problemem nadwagi. Zastanowimy się, czy nasze dziecko ma problem i skąd ten problem przywędrował.

Zapraszamy również rodziców dzieci z prawidłową wagą. Dowiedzą się Państwo jak uniknąć problemu w przyszłości (dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie). Poruszymy problem piętnowania otyłych dzieci przez rówieśników i zastanowimy się jak powinniśmy zareagować jako rodzice dziecka z nadwagą i jako rodzice dziecka, które wyśmiewa rówieśnika z problemem.

MAMA W PRACY – MAMA W KUCHNI
CZY IDEAŁ ISTNIEJE?

Warsztaty dla rodziców dzieci w różnym wieku


W czasie spotkania z rodzicami poruszymy następujące tematy:

W czasie warsztatów porozmawiamy o Waszej codzienności, o problemach, które czasami wydają się na tyle trywialne, że nie mówimy o nich znajomym.

Uwielbiam eksperymentować i gotować. Ale jako pracująca mama dwójki dzieci przechodziłam różne etapy „w kuchni”. Okazało się, że sama pasja kulinarna nie wystarczy. Stanęłam przed wieloma dylematami dotyczącymi planowania zakupów, szukania szybkich przepisów, gotowania między małymi dziećmi. Przeprowadzka na wieś postawiła przede mną kolejne wyzwania. Korzystając ze swoich doświadczeń i z wiedzy coacha chciałabym poprowadzić warsztaty, na których wszyscy dowiemy się czegoś, co pomoże nam odnaleźć się w kuchni i przy stole.

SŁODYCZE – TAK czy NIE?

Warsztaty dla rodziców dzieci żłobkowych, przedszkolnych i szkolnych (klasy 1-3)


W czasie spotkania z rodzicami poruszymy następujące tematy:

Podczas warsztatów poruszymy temat dotyczący każdego z nas – dzieci i słodycze. Jako mama spotykam się z różnymi postawami rodziców – od skrajnie ustępujących dzieciom w kwestii słodyczy do tych, którzy zabraniają jeść najmniejsze ilości czekolady. Spróbujemy się zastanowić, czy słodycze są problemem w naszej rodzinie. Co możemy zrobić jako rodzice – jaka jest nasza rola?

TADEK NIEJADEK – CZYLI KIEPSKI APETYT DZIECKA W OCZACH RODZICA

Warsztaty dla rodziców dzieci przedszkolnych i szklonych (klasy 1-3)


W czasie spotkania z rodzicami poruszymy następujące tematy:

Jestem mamą dwójki dzieci. Czterolatek Antoś w naszej rodzinie mógłby stanowić przykład Tadka Niejadka. Ale czy rzeczywiście tak jest? Dwulatka Emilka natomiast to smakosz i zdecydowana dziewczynka zawsze wiedząca na co ma ochotę, a na co nie.

Jako mama i coach staję codziennie przed różnymi dylematami związanymi z kiepskim apetytem dziecka, z wyborem menu, z pośpiechem i organizacją dnia. Chciałabym podzielić się z Państwem moim doświadczeniem oraz zaproponować techniki coachingowe, które można wprowadzić w życie w domu. Spotkanie rodziców będzie możliwością do wymiany codziennych, domowych doświadczeń.