Proces coachingowy

Diet coaching to proces, który pomaga Tobie w przejściu przez trudności związane z dietą. Prowadzone przeze mnie spotkania pomogą w określeniu Twoich potrzeb i wartości. Zastanowimy się nad celem, który chcesz osiągnąć i poszukamy w Tobie źródła siły, która pomoże dotrzeć do miejsca, w którym będziesz się czuć spełniony i szczęśliwy.

Coaching:

Prowadząc spotkanie będę przechodziła z Tobą przez kolejne etapy związane z procesem coachingowym i ze zmianą w życiu. W atmosferze poufności oraz życzliwości będę wpierała Cię w odkrywaniu swoich mocnych stron i osiąganiu upragnionego celu.

Jak wygląda coaching indywidualny?

Określenie obecnej sytuacji
W czasie pierwszego spotkania przedstawię na czym będą polegały nasze sesje coachingowe. Sprecyzujemy ilość spotkań. Zorientujemy się w jakiej sytuacji znajdujesz się obecnie, co chciałbyś w życiu zmienić i jaki cel osiągnąć.

Wizja celu

Sprecyzowanie pomysłu i odnalezienie niezbędnych narzędzi do jego realizacji to temat kolejnych spotkań z coachem. Zastanowimy się, jakie wartości i umiejętności są już w Twoim posiadaniu. Jakie nowe umiejętności musisz nabyć aby osiągnąć cel.

Przeszkody i ich usunięcie
Czy w drodze do realizacji Twojego planu są jakieś przeszkody? Poszukamy wspólnie pułapek myślowych i pułapek rzeczywistych, które blokują Twój postęp. Znajdziemy sposób na ominięcie tych przeszkód i utrzymanie motywacji w dochodzeniu do celu.

Osiągniecie celu
Po osiągnięciu upragnionego celu – na przykład schudnięciu określonej liczby kilogramów – pomogę Ci znaleźć motywację do utrwalenia zmiany. Jeśli obawiać się będziesz powrotu do nadwagi czy efektu jo jo poszukamy odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby ten scenariusz nie przeszkadzał Tobie w nowej codzienności.

Jak wygląda coaching rodzinny?

Określenie obecnej sytuacji – spotkanie z mamą i tatą
W czasie pierwszego spotkania przedstawię na czym będą polegały nasze sesje coachingowe. Sprecyzujemy ilość spotkań. Zorientujemy się w jakiej sytuacji znajduje się Wasza rodzina obecnie, co chcielibyście w Waszym życiu zmienić i jaki cel osiągnąć. Bardzo ważne jest aby w czasie pierwszego spotkania pojawili się oboje rodzice dziecka.

Tylko w ten sposób będziemy mogli określić sposób funkcjonowania rodziny i sposób postrzegania obecnej sytuacji przez oboje rodziców.

Określenie obecnej sytuacji – spotkanie z mamą, tatą i dzieckiem
W czasie drugiego spotkania w atmosferze zabawy spróbujemy porozmawiać o obecnej sytuacji z całą rodziną. Przyjrzymy się Waszym relacjom na co dzień. Podczas wizyty z mniejszymi dziećmi sięgniemy po rysunki, zabawki, które pomogą określić co lubicie jeść, jak spędzacie czas.

Przy spotkaniu z nastolatkami wykorzystuję karty coachingowe, które pomagają młodym ludziom w rozmowie o własnych potrzebach.

Wizja celu – spotkanie z mamą i tatą
Określimy jaki cel chcielibyście osiągnąć. Jeśli będzie to na przykład jedzenie warzyw przez dziecko, poszukamy pułapek myślowych i pułapek rzeczywistych, które stanowią przeszkodę dla rodziców i dla dziecka w realizacji wybranego menu. Ustalimy metody wspólnej pracy rodziców i dziecka oparte na wzajemnym szacunku.

Przeszkody i ich usunięcie – spotkanie z mamą i tatą

Czy w drodze do realizacji Waszego planu są jakieś przeszkody? Poszukamy wspólnie punktów, które blokują Wasz postęp. Znajdziemy sposób na ominięcie tych przeszkód i utrzymanie motywacji całej rodziny w dochodzeniu do celu. Omówimy różne zachowania, które mogą zniechęcać Wasze dziecko do jedzenia lub przeciwnie – powodować objadanie się.

Osiągniecie celu
Po osiągnięciu upragnionego celu – na przykład schudnięciu określonej liczby kilogramów, wprowadzeniu nowych wzorców zachowań żywieniowych, pomogę Wam znaleźć motywację do utrwalenia zmiany. Jeśli obawiać się będziecie powrotu do nadwagi czy starych wzorców zachowań żywieniowych poszukamy odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby ten scenariusz nie przeszkadzał Wam w nowej codzienności.

Jak wygląda coaching przez Skype?
W ustalonym wspólnie czasie spotykamy się podczas wideo rozmowy i prowadzimy proces coachingowy według etapów wcześniej opisanych, stosowanych przy spotkaniach z klientem w gabinecie.